banner23

Başkan Erdoğan: CHP'liler yalancı çobana destek fonu oluşturdular

Trabzon'da konuşan Başkan Erdoğan, CHP'li vekillerin Kılıçdaroğlu'nun tazminatları için destek fonu oluşturmasını eleştirerek, "Adı yalancı çobana çıkmış genel başkanlarını hizaya getirmek yerine aralarında para toplayıp mahkemenin verdiği tazminatları ödeyeceklermiş" dedi.

Siyaset 11.01.2019, 13:04 11.01.2019, 14:54
Başkan Erdoğan: CHP'liler yalancı çobana destek fonu oluşturdular

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da yaptığı konuşmada CHP'ye ağır eleştirilerde bulunarak "Adı yalancı çobana çıkmış genel başkanlarını hizaya getirmek yerine aralarında para toplayıp mahkemenin verdiği tazminatları ödeyeceklermiş" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, Trabzon Hayri Gür Spor Salonu'nda "AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı"nda konuştu. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"Hizmet siyasetinin bitmesine izin vermeyeceğiz"

"Trabzon'a her gelişimde şu muhteşem manzara emin olun ülkemizin ve milletimizin gelceği hususunda bize büyük bir umut aşılıyor. Karadeniz gibi set vurulamayan bu coşkumuzu 31 Mart gecesi sandıklar açılana kadar devam ettirmenizi diliyorum. Trabzon'da yine el ele gönül gönüle vererek, daha çok emek vererek ve koşturarak AK Parti'nin zafer sancağını şehrimizin tepesinde dalgalandıracağınıza inanıyorumç. Bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart'tan sonra da AK Parti'nin hizmet siyasetinin bitmesine izin vermeyceğiz. Bugün burada AK Parti'ye gönül veren siz kardeşlerimize ahdimizi yenilemek istiyorum. Trabzon, 31 Mart seçimlerinde rekor bir oy oranıyla sandıkları patlatıyor muyuz? Trabzon'a yakışan hizmet için bir kez daha AK Parti diyor muyuz? Trabzon AK Parti'yi 31 Mart'ta yine zirveye çıkartıyor muyuz? Maşallah. Trabzon'un uşaklarına da bu yakışır.

"Bu parti sözünün eri bir partidir"

Değerli dava arkadaşlarım AK PArti Türk siyasetinin son 17 yılına damga vurmuş, siyasete itibar kazandırmış bir partidir.Sadece 81 vilayette inşa ettiğimiz eserlerle, aynı zamanda milletimizle kurduğumuz gönül bağıyla halkımızın siyasete bakış açısını değiştirdik. Bunu da verdiğimiz sözleri yerine getirerek başardık. 3-5 oy daha fazla aolmak için asla popülizm bataklığına saplanmadık. Birileri gibi ülkemizin güvenliğini tehlikeye atacak politikalara yer vermedik. Gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir vaadi seçim meydanlarında dillendirmedik. AK Parti'nin alameti farkiası nedir diye sorulursa, cevap söz verdi mi sözünde durur olur. AK Parti bu. Bu parti sözünün eri bir partidir. Bu parti davasına sadık bir partidir. AK Parti'yi diğerlerinden ayıran en büyük özellik ülkenin menfaatlerini daima kendi üstünde tutmasıdır. Bu hareket kuruluşunda itibaren daima, önce vatanım, önce milletim diyenlerin partisi olmuştur.

"Bu parti, istiklal sancağını şu anda da taşıyanların partisidir"

Gençler, heyecanınızı görüyor, duygularınız hissediyorum. İnşallah bu heyecan bu gayret 31 Mart akşamının da neticesini veriyor. Bu parti Kurtuluş Savaşı kahramanlarınız, Albay Hamdi Beylerin, istiklal sancağını şu anda da taşıyanların partisidir. Bizim mücadelemiz Türkiye'yi aydınlık geleceğe kavuşturma mücadelesidir. Allah'a hamdolsun bugüne kadar ülkemizin ikbal ve istiklaline karşı hiçbir adım atmadık, atılmasına da müsaade etmedik. İlkelerimizden, bizi biz yapan hasretlerden taviz vermeden siyaset yolculuğumuza devam ediyoruz. Birileri gibi birkaç oy daha fazla almak için polisimizin, askerimizin hayatına kasteden çetelerle işbirliğine gitmedik. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Onlara sandıklarda önemli bir ders vermek zorundayız.

"Hiç kimsenin hayat tarzına müdahale etmedik"

Sadece bize oy verenleri değil, 81 milyonun tamamını bağrıumıza bastık ve sloganımızı "tevazu, samimiyet, gayretle önce millet, önce memleket" dedik. Hiç kimsenin hayat tarzına giyinişine, terörü ve şiddeti kutsamadığı sürece siyasi görüşüne müdahale etmedik. Demokrasimizi de büyüttük. Devletimizin tüm kurumlarına kök salmasını sağladık. Biz de muhtarlarımızla gurur duyuyoruz. Muhtarlarımızla beraber inşallah bu yoloda yürümeye devam edeceğiz. Daima kendimizi yenilemenin zamanın ruhuna ve ülkenin şartlarına göre kendimizi geliştirmenin gayretinde olduk.

"Trabzon'a 30 katrilyon yatırım yaptık"

Değerli kardeşlerim, 16 yılda bizden önce yapılanların tamamından fazlasını milletimizin hizmetine sunduk. Trabzon'a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 30 katrilyon Trabzon'a yatırım yaptık. Biz laf siyaseti değil, icraat siyaseti yapıyoruz. O yüzden bizde önce hizmet siyaseti önemlidir. Trabzon'un hangi ihtiyacı varsa neyin eksikliğini hissediyorsa onu kapattık. 100 günlük projelerimiz içinde ne var? Yaklaşık 58 bin metrekare alana sahip Avni Aker Millet Bahçesi'nin projesini tamamlıyoruz. Yaklaşık 23 bin metrekare alana sahip Akçaabat Millet Bahçesi'ni de tamamlıyoruz. Merkez Pazarkapı'da inşaatına başlanılan cami ve külliyenin yapımına devam ediyoruz. 100 yataklı Of Devlet Hastanesi2nin yapımı da son sürat devam ediyor. 100 yataklı Trabzon Şehir Hastane'miz şu an ihale aşamasında.

"Trabzon'u da hızlı tren ağına ekliyoruz"

Trabzon şehir geçisi yolunun inşasını da seneye bitiriyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Doğu Karadeniz'in Anadolu'ya açılan yollarını yani Zigana Tüneli'ni bu yıl bitiriyoruz. Çalışmaları süren Trabzon-Erzincan arasındaki hızlı tren projemizi de hayata geçirerek Trabzon'u da hızlı tren ağına ekliyoruz. Solaklı vadisinde 20 km.lik bir güzergahta örnek bir oroje hayata geçiyor. Of Çaykara arasında yaptığımız bu projeyle bölgenin havası değişti. Şimdi altındere vadisi milli parkı ile Sara gölü tabiat parkı, uzungol tabiat parkını üzerinde çalışmaları yaparak bunlara canlılık kazandırıyoruz. İstihdamı geliştirmek amacıyla 10-12 Mart tarihlerinde Trabzon'da Karadeniz Kariyer Fuarı düzenliyoruz. Trabzon'a toplam 1,7 milyar mlira değerinde tarımsal destek verdik. Çiftçilerimizi yalnız bırakmadık bırakmayacağiız.

"16 yılda dönüştüremediğimiz yegane alan muhalefetin zihniyetidir"

Diğer şehirlerimizle beraber ülkemizin çehresini de değiştirdik. Sadece bir alanda hedeflediğimiz değiişimi gerçekleştiremedik. Son 16 yılda dönüştüremediğimiz yegane alan muhalefetin zihniyetidir. Türkiye ayağına vurulan prangalardan kurutlurken ne yazık ki bazı partilerimiz tek parti döneminin faşist zihniyetinden kurtulamamıştır. CHP darbe dönemlerine takılıp kalmıştır. bunlarda yalan bol. Kendini yenilemek yerine yalan ve iftirayla siyaset gemisini yürütmeye çalışıyorlar. Söyledikleri yalanlar dolayısıyla onlarca kez tazminata mahkum kaldılar. İftiralarının hiçbirini ispatlayamadılar. Kimi zaman FETÖ'cülerin kimi zaman düşman gazetelerin belgelerini döküman diye aldılar. Ama her seferinde iftiralarının altında ezildiler. Bunlar da söylemlerini değiştirmek yerine yalan siyasetinde ısrar ediyorlar. Bunu kurumsal hale getirdiler.

"Mahkemenin verdiği tazminat kararını ödeyeceklermiş"

CHP'liler bir araya gelmişler, başlarındaki zatın yalanlarını yaymak için ortak bütçe ayarlamışlar. Yalancı çobana çıkmış liderlerini hizaya getirmek yerine, mahkemenin verdiği tazminat kararını ödeyeceklermiş. 1 milyonun üzerinde alacağımız var. Allah bunlara akıl fikir versin. İftira atmayı bırakıp yalanı terk etseler hem partileri rahatlayacak hem mahkemeler hem de millet rahatlayacak. Hakaret üretmek yerine fikir ve proje üretseler emin olun bundan herkes karlı çıkacak. Türkiye gibi güçlü bir ülkenin meclisinde böyle güçsüz bir parti olmasını istemiyoruz. Vaktimizi CHP'nin başındaki zatın yalanlarına cevap yetiştirmekten ziyade, ülkemizin yararına olan işlere zaman ayırmak istiyoruz.

"Zillet ve İllet İttifakı'na karşı Cumhur İttifakı'nın zaferini ben şimdiden görüyorum"

Ana kademe kadın kolları, gençlik kolları yoğun çalışacağız. Durmak yok, yola devam. Cumhur İttifakıyla birlikte karşımızdaki Zillet İttifakını ve İllet İttifakı'na karşı Cumhur İttifakı'nın zaferini ben şimdiden görüyorum ve başaracağız. Gençler, 31 Mart seçimleri ülkemizin 2023 yolculuğunda en önemli kavşak noktalarından dedik. Burada ben yok, burada ilçelerimiz var. AK Parti'nin kazanması demek Türkiye'nin kazanması demektir. Sizlerden omuzlarınızda böyle büyük bir sorumluluk olduğunun bilinciyle gayret göstermenizi istiyorum. Bu seçimde inşallah başarı çıtamızı çok daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Bugün il başkanları toplantımızda da özetlemek istiyorum.

"Lütfen muhtarlıklara gidip listede isminize bakın"

AK Parti üyelerinin 514 bininin seçmen kütüklerini bulamadık .Bir önceki seçimde ilçe değiştiren 1,5 milyon kişi içinde 220 bin AK Parti üyesi var. 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. Bunlar belirleyici rakamlar. Seçmen listeleri askıya çıktı. Lütfen muhtarlıklara gidip listede isminize bakın. Yoksanız hemen gereğini yapalım. Yapın ki bu demokratik hakkınıza kaybetmeyin. İl ve ilçe başkanlarımıza Ankara'dan verdiğim talimatı Trabzon'dan bir daha çiziyorum. Seçmen kütüklerinde ismi bulunmayan üyelerimizin adresini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Üyemiz olmayan vatandaşlarımıza da hoşgeldiniz ziyaretine gideceksiniz. Gençlerimizi bilgilendirip partimizde siyaset yapmaya davet edeceksiniz. AK Parti'nin önünde yepyeni bir dönem açlıalcaktır.

Erdoğan Trabzon'un ilçe adaylarını tanıttı: 

Osman Nuri Ekim (Akçaabat)

Recep Çebi (Araklı)

Muhammed Sait Gürsoy (Arsin)

Harun Demirci (Beşikdüzü)

Hanefi Tok (Çaykara)

Mehmet Aşık (Dernekpazarı)

Yılmaz Ankara (Düzköy)

Salih Öztel (Hayrat)

Ali Aydın (Köprübaşı) 

Ahmet Metin Genç (Ortahisar)

Salim Salih Sarıalioğlu (Of)

Koray Koçan (Maçka)

Osman Beşel (Tonya)

Rahmi Üstün (Sürmene)

Muhammet Balta (Vakfıkebir)

İbrahim Sağıroğlu (Yomra)

Mümin Nuhoğlu (MHP) - (Çarşıbaşı)

Refik Kurukız (MHP) - (Şalpazarı)

 

 

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:39
Güneş 08:10
Öğle 13:02
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Ankaragücü 14 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Crystal Palace 16 22
10. Newcastle 16 22
11. Arsenal 15 19
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 15 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9