29 °
İstanbul
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
AKŞAM'A
KALAN SÜRE 2 SAAT 22 DAKİKA
Kültür-Sanat

23. Sadri Alışık ödülleri adayları belli oldu

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu organizasyon olan “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri”nin adayları belli oldu.

23. Sadri Alışık ödülleri adayları belli oldu
0 YORUM YAP

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Öykü Karayel ‘’İşe Yarar Bir Şey’’

Tilbe Saran ‘’Yol Ayrımı’’

Zerrin Tekindor ‘’İstanbul Kırmızısı’’

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Ali Atay ‘’Ayla’’

Ilgaz Kocatürk ‘’Tarla’’

Rutkay Aziz ‘’Yol Ayrımı

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Algı Eke ‘’Kaygı’’

Başak Köklükaya ‘’İşe Yarar Bir Şey’’

Ecem Uzun ’’Koca Dünya’’

Yılın En İyi Başarılı Oyuncusu Adayları

Ahmet Mümtaz Taylan ‘’Daha’’

Muhammet Uzuner ‘’Taş’’

Serkan Ercan ‘’Tarla’’

Komedi

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Ayta Sözeri ‘’Aile Arasında’’

Nergis Öztürk ‘’Sen Kiminle Dans Ediyorsun?’’

Şebnem Bozoklu ‘’Tatlım Tatlım’’

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Çağlar Çorumlu ‘’Arif V 216’’

Erdal Özyağcılar ‘’Aile Arasında’’

Feyyaz Yiğit Çakmak ‘’Ölümlü Dünya’’

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Demet Evgar ‘’Aile Arasında’’

Seda Bakan ‘’Arif V 216’’

Yasemin Conka ‘’Yaşamak Güzel Şey’’

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Cem Yılmaz ‘’Arif V 216’’

Engin Günaydın ‘’Aile Arasında’’

Ozan Güven ‘’Arif V 216’’

Özel Ödüller:

Ayhan Işık Özel Ödülü

Fatih Artman

Ekrem Bora Yılın En İyi Çıkış Yapan Oyuncu Ödülü

Hayat Van Eck ‘’Daha’’

Seçici Kurul Özel Ödülü

Çiğdem Selışık Onat

Onur Ödülü

Halil Ergün

Kayhan Yıldızoğlu

Süleyman Turan

Tiyatro Seçici Kurul:

Rengin Uz (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Hami Çağdaş, Harika Uygur, İsmet Üstekin, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon, Refika Sezik, Serpil Tamur, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş

2017-2018 Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri Adayları

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Ayça Koptur ‘’Woyzeck’’ Oyun Atölyesi

Duygu Dalyanoğlu ‘’Zabel’’ Bgst

Ecem Üstündağ ‘’Kanlı Komedya’’- Caligula’’ Baba Sahne

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Emre Koç ‘’Seni Seviyorum Türkiye’’ Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Erol Ozan Ayhan ‘’Yuva’’ B Planı

Özgün Aydın ‘’Joseph K’’ Dasdas

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Aysel Yıldırım ‘’Zabel’’ Bgst

Pervin Bağdat ‘’Kürklü Venüs’’ Yolcu Tiyatro

Seray Gözler ‘’Alyoşa’’ İstanbul Devlet Tiyatroları

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Bedir Bedir ‘’ Kardeşlerimi Arıyorum ‘’ Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Mert Fırat ‘’Joseph K’’ Dasdas

Serkan Altunorak ‘’Killology’’ Craft Tiyatro

Komedi, Kara Komedi Ya Da Müzikal Dalında

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Didem Germen ‘’Sherlock Hamid’’ Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Gökçe Eyüpoğlu ‘’Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’’ Two Two Prodüksiyon

Selen Öztürk ‘’İntiharın Genel Provası’’ Tiyatro Adam

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Erdem Akakçe ‘’İntiharın Genel Provası’’ Tiyatro Adam

Fatih Topçuoğlu ‘’Azizname’’ Cumhuriyet Sahnesi

İnanç Konukçu ‘’Kayıp El’’ Dasdas

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Adayları

Pınar Çağlar Gençtürk ‘’Işıltılı Haşereler’’ İkinci Kat

Özge Kormaz ‘’ Tato /Baba’’ Galata Perform

Özge Özder ‘’Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar’’ İbbşt

Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Adayları

Ali Mert Yavuzcan ‘’Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar’’ İbbşt

Mehmet Ali Kaptanlar ‘’Damdaki Kemancı’’ Zorlu Prodüksiyon

Murat Akkoyunlu ‘’ Bir Baba Hamlet’’ Baba Sahne

Onur Ödülü

Yılmaz Gruda

Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü

Nezaket Erden '' Sevgili Arsız Ölüm- Dirmit'' Seyyar Sahne / Tiyatro Medresesi

Erdem Kaynarca ‘’Tato/ Baba’’ Galata Perform

Seçici Kurul Özel Ödülü

"Sevmekten Öldü Desinler" Oyuncular – Kadıköy Emek Tiyatrosu

Hamdi Alp

İbrahim Halaçoğlu

Meltem Yılmazkaya

Onur Berk Arslanoğlu

Pınar Yıldırım

Anadolu Efes Özel Ödülü

Sahne 3 / 3 Mota

Hdi Sigorta Özel Ödülü

Tiyatro Fora

Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Özel Ödülü

Nevra Serezli